З 1 квітня буде встановлення весняно-літню заборону на лов риби, інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Тернопільської області.
Таке рішення прийнято фахівцями головного державного управління рибоохорони і регулювання рибальства у тернопільській області з метою охорони природного відтворення водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Тернопільської області.
Відтак, з 1 квітня по 10 червня, на всіх рибогосподарських водних об’єктах, включаючи водойми, які знаходяться в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду Тернопільської області, буде встановлено період нересту риби та інших водних живих ресурсів.
На період нересту риби та інших водних живих ресурсів заборонено рибальство у всіх рибогосподарських водних об’єктах області з природним відтворенням, включаючи водойми, які знаходяться в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Виняток становлять такі місця:
ПЕРЕЛІК
ділянок водойм Тернопільської області, де любительське рибальство дозволено в нерестовий період однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега
р. Дністер
В межах населених пунктів по лівому березі за виключенням ділянки від турбази „Дністрянка” Заліщицького району до гирла р. Серет.
р. Серет
1. Від мосту в с.Ренів Зборiвського району до мосту с.Вертелка Зборiвського району
2. Івачівська водойма - по лівому березі, від малого підприємства ШБ-1 в с. Малашівці Зборівського району до греблі в с. Горішній Івачів Тернопільського району.
3. По лівому березі гребного каналу
4. Тернопільське міське водосховище від бази спортивного товариства „Гарт” до причалу катера навпроти готелю „Тернопіль” (включно з водоймою «Чайка»)
5. Від дамби Тернопільського водосховища до мосту біля с.Петрики Тернопільського району (крім водойм гiдропарку «Топiльче»)
6. На ділянці від шляхового мосту в с.Долина Теребовлянського району до шляхового мосту в с.Буданів Теребовлянського району
7. В адміністративних межах м.Чортків.
8. Касперівське водосховище по лівому березі у межах забудованої території бази відпочинку «Росинка».
р. Золота Липа
- В межах м. Бережани від пішохідного мосту по вул.Тернопільській до с.Гайок Бережанського району.
р. Гнiзна
- Від шляхового мосту в с.Кровінка до закінчення адміністративних меж м.Теребовля.
р. Горинь
- Від закінчення с.Нападівка Лановецького району до мосту біля РМЗ, що в м.Ланівці.
р. Іква
- Від початку с.Старий Тараж до початку с.Борщівка Кременецького району.
р. Вілія
- Від початку с.Новостав Шумського району до початку с.Ходаки Шумського району.
Збаразький міський став (УТМР) - По периметру.
Водойма “Королівський міст” Кременецького району (УТМР) - Згідно з розміткою.
Став с. Нагірянка Чортківського району - По периметру.
Став с.Козiвка Козівського району (УТМР) - По дамбі.
Став с.Довжанка Тернопільського району - По периметру.
Став с.Домаморич Тернопільського району - Згідно з розміткою.
Став м.Теребовля - По дамбі та 200 м від неї у обидва боки.
Став с.Крогулець Шумського району - По периметру.
Став с.Молотків Лановецького району - По дамбі.
Нижній став м.Ланівці - По периметру.
Став Ст.Вишнівець Збаразького району - Згідно з розміткою.
Став с.Базаринці Збаразького району - По правому березі.
Став с. Романове Село Збаразького району - По лівому березі.
Бережанський став №1 - По дамбі від с.Гайок Бережанського району до випускної споруди на р.Золота Липа.
Водойма "Збручанська" - По правому березі водойми за течією річки Вовчок від мосту в селі Пеньківці до греблі біля села Вочківці та лівому березі за течією річки Вовчок у межах села Пеньківці.
Підволочиський міський став - По лівому березі.
Скалатський міський став - По лівому березі.
Підгаєцький міський став - По правому березі.
Водойма с.Мушкатівка Борщівського району - По лівому березі.
Всі рибогосподарські водні об’єкти області, включаючи водойми, які знаходяться в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на період нересту оголошуються нерестовищами.
У нерестовий період заборонено проведення у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та пiщано-ракушкової сумiшi, а також заборонити пересування будь-яких плавзасобів, за винятком проходу фарватером, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенiв i у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія, тощо) та крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів.
Для задоволення потреб рибалок - любителів дозволено аматорський вилов риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у спеціально визначених місцях.