Незабаром на водоймах Волинської області розпочнеться нерестовий період. У відповідності до „Правил любительського і спортивного рибальства”, „Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України” встановлено заборону промислового та любительського рибальства (за виключенням любительського рибальства за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега) організацію змагань з рибальства, добування водних живих ресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання, раків під час линьки і виношування ікри у такі терміни:
* з 1 квітня по 20 травня – на річках області;
* з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах, інших водоймах;
* з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.
Як повідомив Державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Василь Бігун, у всіх озерах Шацького Національного природного парку нерестовий період триватиме з 20 березня по 10 червня, вилов раків у озерах парку заборонено з 15 квітня по 31 травня.
Постійно діючим розпорядженням голови Волинської обласної державної адміністрації від 20 березня 2008 року № 90 "Про організацію роботи із збереження водних живих ресурсів у водоймах області в нерестовий період" затверджено відповідні заходи на цей період, виконавцями яких є природоохоронні та правоохоронні структури області. В цей період забороняється громадянам та організаціям користування та пересування плавзасобами в межах нерестовищ, крім суден спеціально уповноважених органів.
Нерестовищами вважаються мілководні зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки.
Під час нерестового періоду найбільші збитки аборигенній іхтіофауні спричиняють неконтрольовані гідротехнічні роботи, особливо пониження рівня води. Окрім гідротехнічних робіт негативно впливають викиди неочищених стічних вод.
Також браконьєрський вилов нерестуючої риби сітними знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою знищує не тільки плідників і молодь, а й підриває кормову базу водойми.
За масове знищення водних живих ресурсів відповідно до чинного законодавства передбачена кримінальна відповідальність.
Для підвищення рибопродуктивності природних водойм області, Державна екологічна інспекція у Волинській області просить кожного громадянина свідомо посприяти збереженню рибних запасів в нерестовий період і своєчасно повідомляти про варварське знищення водних живих ресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову, електроструму, вибухівок за адресою:
м. Луцьк, вул. Степана Бандери, 20,
тел. (03322) 72-71-06
або в органи рибоохорони, найближче відділення міліції, місцеві органи влади.